Dárkový set - Těm, co myslí na budoucnost

Dárkový set - Těm co myslí na budoucnost...

Více detailů

Sleva!
425,00 Kč

550,00 Kč

ORCBD05

Dostupnost: Dárkové sety jsou skladem. Doba dodání - dle dodacích podmínek.

Dárkový set - Těm co myslí na budoucnost

  • krabička je vyrobená z ručně dělaného papíru a dárkový set obsahuje kasičku z pravé kůže a 5 ks kvetoucích čajů
  • veškeré součásti tohoto dárkového setu jsou vyrobeny výhradně ručně v Indii, Nepálu a Číně

 

Jak vzniká kvetoucí čaj:
Na výrobu se pečlivě vybírají mladé kvalitní listy, většinou bílého nebo zeleného čaje. Ty se potom ručně svazují bavlněným provázkem a vytvoří se z nich kulička. K docílení efektu kvetení se doprostřed mezi lístky čajovníku přiváže květ nějaké rostliny – nejčastěji to bývá jasmín, chryzantéma, lilie, ibišek nebo vonokvětka. Květy, které jsou taktéž pečlivě vybírány, slouží nejen k již zmiňovanému kvetoucímu efektu, ale také dodávají čaji jemnou vůni, aniž by výrazně ovlivnily jeho chuť. Svázané ingredience se nakonec usuší, čímž vytvoří úhlednou kuličku.

Kvetoucí čaje pocházejí z Číny a jejich historie je stará již několik set let. Ručně vázané kvetoucí čaje se nejčastěji vyrábí ze speciální odrůdy čajovníku Silver Needle - Stříbrná jehla, která poskytuje neobyčejně dlouhé, úzké a pevné lístky vhodné pro tvarování. Mají pěknou barvu kvalitního čaje, jsou jemně ochmýřené a dávají nápoji dlouhotrvající nasládlé chuti, která nehořkne ani při delším a vícenásobném louhování.

Jak si správně vychutnat kvetoucí čaje:
Pro přípravu je nejvhodnější skleněná konvička. Nalijte horkou vodu do konvice, poté ponořte kuličku kvetoucího čaje. Můžete počkat a vychutnat si rozkvétání květu.  Po 3-5 minutách je čaj připraven, nalijte jej do mističek a ochutnejte. Po vypití šálků naplňte znovu konvičku horkou vodou. Po 4-6 minutách je čaj opět připraven k podávání. Kvetoucí čaj lze zalít horkou vodou až čtyřikrát, jeho chuť je stále jemnější.

 

Tip: Projdětě si také naše další výrobky v kategorii kvetoucí čaje nebo dárkové sady a ušetřete tak na poštovném !!!

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Only registered users can post a new comment.