Dárková sada léčivých kvetoucích čajů Tao Cura s konvičkou

Dárková sada Tao Cura s konvičkou - 10 ks unikátních léčivých kvetoucích čajů se skleněnou konvičkou, v které půvab kvetoucího čaje krásně vynikne...

Více detailů

Sleva!
539,00 Kč

570,00 Kč

SKT0710

Dostupnost: Dárkové sety jsou skladem. Doba dodání - dle dodacích podmínek.

Dárková sada Tao Cura s konvičkou - 10 ks unikátních léčivých kvetoucích čajů se skleněnou konvičkou, v které půvab kvetoucího čaje krásně vynikne...

Čaje Tao Cura obsahují tyto byliny: ženšen, levandule, jasmín, měsíček, laskavec.

 

Účinky jednotlivých bylin:

Levandule: Sušené květy se už tradičně používají pro přípravu čaje, který má relaxační a uklidňující účinky. Takový čaj je vhodný všude tam, kde bojujeme s neduhy jako je nespavost, nervozita, stres, deprese, pocity napětí, bolesti hlavy, nepříjemné stavy v období klimakteria apod. Levandulový čaj je vhodný i při trávících potížích, pomáhá při žaludeční nevolnosti, plynatosti a žaludečních a střevních kolikách. Přidávat ji můžeme i do bylinného čaje pro léčbu nemocí z nachlazení, spojených s dýchacími problémy, jako je angína, chřipka, rýma, bronchitida, zánět dutin a podobně. Těhotné ženy by se užívání levandule měly raději vyhnout.

Měsíček: Nálev z měsíčku uvolňuje křeče, povzbuzuje sekreci žluči a má protizánětlivé účinky. Působí antibioticky, mírně sedativně a podle některých prací z oblasti fytoterapie dokonce omezuje růst nádorových buněk. Používá se při špatném vyprazdňování a nedostatečné činnosti žlučníku, při žloutence a jaterních chorobách a při různých specifických zánětech, aplikuje se po vnitřních chirurgických zásazích, operacích novotvarů atp. Uplatňuje se také jako prostředek močopudný, podporující pocení a proti vnitřním parazitům, plísním a bércovým vředům. Účinkuje proti infekčním chorobám, kašli, napomáhá léčbě astmatu, zlepšuje činnost srdce při mírném poklesu krevního tlaku a bušení srdce a upravuje menstruaci.

Jasmín: Zklidňuje játra, snižuje tlak i cholesterol a působí celkově protizánětlivě. Časté užívání jasmínového čaje může mnohdy navozovat euforické účinky. Navozuje dobrou náladu v případě depresí, či apatii.

Amarant (laskavec): Semena a listy amarantu obsahují velmi kvalitní bílkoviny, které se aminokyselinovým složením blíží až plnohodnotným bílkovinám živočišného původu. Především mají vysoký obsah lysinu, albuminů a sirných aminokyselin. Neměli bychom zapomenout zmínit také amarantovou vlákninu. Amarantová vláknina se využívá při léčbě zácpy a je výborná jako prevence rakoviny tlustého střeva, konečníku a vzniku střevních divertiklů. Amarant je vhodný pro malé děti a starší osoby, protože obsahuje aminokyselinu, která podporuje tvorbu a regeneraci mozkových buněk a duševní vývoj dítěte. Také pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu.

Ženšen: Ženšen není všelék ani zázrak. Je to rostlina, která zlepšuje několik procesů stárnutí (ateroskleróza, hypertenze, imunita, záněty atd.) a řeší několik důležitých problémů (stres, monoaminergní systém, spánek, erekce, plodnost atd.). Na otázku jak může mít ženšen tolik účinků jsou odpovědí jeho obsahové látky – zejména panaxosidy (ginsenosidy), jichž ženšen obsahuje několik desítek. Řízením osudu jsou všechny neškodné a jejich účinky se vyvažují tak, že mají celkově stabilizační (adaptogenní) vliv na lidskou fyziologii.
Zelený čaj je proslulý svými příznivými zdravotními účinky.

Řada kvetoucích čajů Tao Cura kombinuje pozitivní vliv zeleného čaje s léčivými účinky vybraných bylin dle čínské filozofie Tao. Celkový efekt kvetoucích čajů Tao Cura směřuje k vyváženému životnímu stylu.


Jak vzniká kvetoucí čaj:
Na výrobu se pečlivě vybírají mladé kvalitní listy, většinou bílého nebo zeleného čaje. Ty se potom ručně svazují bavlněným provázkem a vytvoří se z nich kulička. K docílení efektu kvetení se doprostřed mezi lístky čajovníku přiváže květ nějaké rostliny – nejčastěji to bývá jasmín, chryzantéma, lilie, ibišek nebo vonokvětka. Květy, které jsou taktéž pečlivě vybírány, slouží nejen k již zmiňovanému kvetoucímu efektu, ale také dodávají čaji jemnou vůni, aniž by výrazně ovlivnily jeho chuť. Svázané ingredience se nakonec usuší, čímž vytvoří úhlednou kuličku.

Kvetoucí čaje pocházejí z Číny a jejich historie je stará již několik set let. Ručně vázané kvetoucí čaje se nejčastěji vyrábí ze speciální odrůdy čajovníku Silver Needle - Stříbrná jehla, která poskytuje neobyčejně dlouhé, úzké a pevné lístky vhodné pro tvarování. Mají pěknou barvu kvalitního čaje, jsou jemně ochmýřené a dávají nápoji dlouhotrvající nasládlé chuti, která nehořkne ani při delším a vícenásobném louhování.

Jak si správně vychutnat kvetoucí čaje:
Pro přípravu je nejvhodnější skleněná konvička. Nalijte horkou vodu do konvice, poté ponořte kuličku kvetoucího čaje. Můžete počkat a vychutnat si rozkvétání květu. Po 3-5 minutách je čaj připraven, nalijte jej do mističek a ochutnejte.Po vypití šálků naplňte znovu konvičku horkou vodou. Po 4-6 minutách je čaj opět připraven k podávání. Kvetoucí čaj lze zalít horkou vodou až čtyřikrát, jeho chuť je stále jemnější.

Obsah balení: 10 ks kvetoucích čajů (5 druhů po 2 ks) po 7 g + skleněná konvička 0,6 l

 

Tip: Projdětě si také naše další výrobky v kategorii kvetoucí čaje nebo dárkové sady a ušetřete tak na poštovném !!!

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Only registered users can post a new comment.


Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat